3.podnik FIA-CEZ a ESET V4 Cup / Grobnik HR 26.-28. 07. 2019

Jezdci týmu GT2 Motorsport sbírali na chorvatském okruhu nedaleko přístavního města Rijeka pódiová umístění jako obilí při žních. Jáchym Galáš byl blízku k prvnímu vítězství již na Red Bull Ringu, ale co se nepodařilo v Rakousku, povedlo se mladému jezdci při následujícím závodě. Na stupně vítězů dosáhl také ve všech jízdách Libor Milota, který vozí týmové barvy na Mercedesu AMG GT3.

Libor Milota si dojel v sobotním sprintu pro třetí pozici a s kolegou Danem Skalickým vybojovali druhé místo v podvečerní vytrvalosti. V neděli se razantně změnilo počasí, když z třiceti stupňových veder se nesly na okruh proudy deště. Libor Milota využil zaváhání Marcina Jedlinského a spolehlivou jízdou si dojel pro skvělé druhé místo.

„Jsem rád, že jsme auto dovezli celé do cíle, byl to náročný závod. Nechtěl jsem nechat kluky vpředu ujet, ale té vody bylo opravdu hodně a naše pneumatiky nebyly do tohoto deště vhodné, a tak jsem raději držel své tempo. Chlapi mi do vysílačky hlásili, že se kluci vpředu pošťuchují, a nakonec naše strategie vyšla, protože Marcin nedojel. Určitě velké díky patří mému týmu, protože ten úspěch je společnou prací a jak je vidět, úspěchy se dostaví,“ uvedl v neděli Libor Milota.

Úspěšný víkend si na své konto připsal také Jáchym Galáš. Oba závody třídy TCR se jely v neděli, tedy na vodě. V první jízdě Jáchym s přehledem vyhrál a v té druhé si dojel pro body za druhé místo.

„Byl to skvělý víkend. V první závodní jízdě se mi podařilo dobře odstartovat a po výpadku mého soupeře jsem se už jen soustředil na svůj výkon, protože náskok jsem měl dostatečný. Druhá jízda nezačala nejlépe, ale rychle jsem chytil rytmus a cílem nakonec projel jako druhý,“ uvedl po nedělních závodech Jáchym Galáš. Ten startoval také ve vytrvalostním závodě s kolegou Ladniakem Szymonem a společnými silami vybojovali v rámci třídy TCR druhé místo.

Jáchym Galáš se v průběžném pořadí šampionátu dotáhl po třech závodních víkend za vedoucího Milovana Vesniče na rozdíl patnácti bodů a patří mu tak druhá pozice. „Je to určitě skvělé a ve druhé polovině sezóny se budu snažit dotáhnout se ještě blíže,“ dodal Jáchym.

Další podnik ESET V4 Cupu se jede o víkendu 24. až 25. srpna nedaleko Bratislavy na okruhu Slovakia Ring.