3.podnik FIA CEZ / Grobnik Chorvatsko 4.-5.8. 2018

Tým GT2 Motorsport zažil na rozpáleném chorvatském asfaltu premiéru ve vytrvalostním závodě ESET V4 Cupu, ale také horké chvilky v boxech. I přesto byl víkend na Croatian Grand Prix úspěšný.

V rámci Clio Cupu nastoupil do závodního víkendu již tradičně Jáchym Galáš. Na trati před tím nikdy nestartoval, ale i tak se rychle adaptoval na místní podmínky, které trochu připomínají charakterem mostecký autodrom. Přestože se v nedělní kvalifikaci dostal na třetí místo, v obou víkendových závodech jej trápily problémy s přehřívajícím se motorem. „Je tu velké vedro, což poznamenalo i výkon mého Clia. Bohužel jsme si s tím tady nedokázali poradit a auto nemělo takový výkon, abych mohl bojovat na samotném čele startovního pole,“ řekl šestnáctiletý jezdec, který si připsal do průběžného hodnocení body za čtvrté a třetí místo.

Závodní víkend Milana Galáše poznamenal střet jeho týmového kolegy Libora Miloty s Audi týmu Olymp Racing, jehož jezdec nemilosrdně vyslal v kvalifikaci Porsche z trati ven. Mechaniky pak čekala dlouhá oprava především chladicí soustavy, tak aby Galáš s Milotou mohli nastoupit do vytrvalostního závodu. Milan Galáš tak nenastoupil na start sobotního sprintu, ale v neděli na něm již nechyběl a dojel si pro čtvrté místo.

Ve vytrvalostním závodě měl první stint na starosti Libor Milota, který se na začátku pral s třemi vozy Audi R8 kategorie GT3 o celkové čtvrté místo! Silnější auta však dokázal prohánět jen úvodní třetinu závodu. Pak přišla na řadu strategie, aby cupové Porsche vydrželo až do cíle. „Závodní víkend jsem si parádně užil. Byla to moje premiéra v ESET V4 Cupu a v týmu Milana Galáše jsem byl spokojený. Měli jsme smůlu v kvalifikaci, ale pak se na nás štěstí usmálo a dojeli jsme druzí ve třídě GTC,“ uvedl ke své premiéře Libor Milota.

„Nebyl to jednoduchý víkend. Měli jsme technické problémy s přehříváním synova Clia a nás do problémů dostala nezaviněná havárie. Nutno podotknou, že i já jsem přidělal našim mechanikům práci, když jsem si vyzkoušel místní kačírek výletem ven. Nakonec ale celý víkend hodnotám pozitivně, protože jsme posbírali další zkušenosti a body,“ uvedl za tým GT2 Motorsport Milan Galáš.