5.závod FIA-CEZ a ESET CUP na Masarykově okruhu v Brně 9.9.2018

Jezdci týmu GT2 Motorsport vybojovali šest pódiových umístění!

Dvě první a čtyři druhá místa si z posledního podniku ESET V4 Cupu a FIA CEZ odváží Jáchym Galáš, Vašek Šafář a Tomáš Korený.

Nejúspěšnější bilanci má Jáchym Galáš. Ten pokračoval v Clio Cupu tam, kde před třemi týdny na SLovakia Ringu skončil a vybojoval dvě vítězství. “O mém vítězství rozhodly první dvě zatáčky, kdy jsem byl schopný udržet si svoji vedoucí pozici. Jak za mnou začali jezdci bojovat, mohl jsem jim začít ujíždět. S výsledky a sezónou jsem spokojený.” uvedl Jáchym, který přestoupil z motokár a ve velkém světě motorsportu se tak ukázal v tom nejlepším světle. V celkovém MČR D4 do 2000ccm zvítězil před Michalem Makešem, který byl v první polovině sezóny nepřekonatelný, ale v té druhé naopak nenašel přemožitele jezdec týmu GT2 Motorsport. Hodnocení Hankook Trophy pak Jáchym Galáš s přehledem vyhrál, v CLIO CUPU skončil na druhém místě.

Milan Galáš, otec Jáchyma, nastoupil do sprintových závodů se svým osvědčeným Porsche a bylo z toho páté a čtvrté místo. Se starším Porsche nemohla posádka Milan Galáš – Libor Milota pomýšlet po lepším výsledku ani ve vytrvalostním závodě. “Vytrvalostní závod dopadl přesně jak jsme předpokládali. Žádný z jezdců na voze Huracán neodpadl, a tak jsme v kategorii GTC dojeli pátí. Se svou polovinou závodu jsem spokojený, zajížděl jsem stabilní časy a můj rychlejší kolega dovezl auto bezpečně do cíle, takže spokojenost,” řekl v sobotní podvečer Milan Galáš, který v absolutním hodnocení ESET V4 Cupu Sprint GTC vybojoval pěkné třetí místo.

“Závod to byl moc hezký. Tempo i rychlost jsme drželi, ale na silné Huracány jsme nestačili. Důležité je, že jsme se bavili. Byla zde pěkná atmosféra a brněnský okruh mám rád. Takže závod určitě dobrý. Ale také si uvědomujeme, že jestli chceme pomýšlet výše, musíme na příští rok posilnit techniku,” uvedl Libor Milota, který však o podrobnějších plánech hovořit zatím nechtěl.

Premiéru v monopostu Formule 3 si na masarykově okruhu v Brně prožil Vašek Šafář, který v loňském roce zvítězil v hodnocení Formule 4. Logicky tak následoval postup do vyšších pater motorsportu a dal nahlédnout, jakými kroky se mladý pilot bude ubírat v sezóně 2019. “Cílem pro tento víkend bylo dojet na stupních vítězů a to jsem si myslel že je maximum. V kvalifikaci se mi podařilo vybojovat dvě první místa. V prvním závodě mě sice po startu soupeř předjel, ale po pěti kolech jsem mu to vrátil. Škoda jen že přišly červené vlajky. Ředitelství závodu bralo výsledky o dvě kola zpět a já tak skončil druhý. Výsledek se mi pak podařilo zopakovat i v neděli, takže spokojenost s výsledky je na místě,” uvedl debutující Vašek Šafář, který tak získal dvě druhá místa.

Na Masaryk Racing Days se představila v týmovém zbarvení také formule 4, kterou po brněnském okruhu proháněl Tomáš Korený. I on si na své konto připsal dvě druhá místa. “Návrat do formule byl pro mě velikým zážitkem, myslím, že jsem na konci sezóny ukázal, že jsem jízdu s formulí určitě nezapomněl. Tým odvedl skvělou práci, po celý víkend jsme zrychlovali, a nakonec jsem si s autem opravdu začal rozumět. První závod jsme se ještě trápili s nastavením, takže rychlost nebyla tak dobrá, jak bych chtěl. Druhý závod jsem bohužel zahodil už na startu, kdy se mi povedlo moc rychle pustit spojku a bohužel mi zhasl motor, takže jsem se musel probojovávat až z posledních míst. Sice jsem si zapředjížděl, ale nebylo pak pomyšlení na boj o první místo v naší kategorii. Celkově mám z víkendu velmi dobrý pocit, a budeme se snažit se s formulovým vozem ukázat i příští rok,” řekl po víkendu Tomáš Korený.