Autokrosaři GT2 Motorsport se blýskli v Poříčí nad Sázavou

První závod MMČR v autokrosu se uskutečnil po delší odmlce v Poříčí nad Sázavou.

Ve třídě Buggy Racer 125 reprezentoval tým GT2 Motorsport Martin Stuchlík, který svou buggynu poháněnou motorem KTM dostal do cíle finálové jízdy na 5. místě.

V kategorii Touring Autocross1 600 startovalo celkem 9 pilotů, z toho hned 3 pod hlavičkou týmu GT2 Motorsport. 

Celkového vítězství v této třídě nakonec získal Tomáš Jánoš, se speciálem Volkswagen Lupo, který po celý průběh závodního víkendu sváděl tvrdý souboj s Luďkem Dubravským na nové Škodě Fabii. 

Na třetím místě se umístil Milan Purma se Škodou Felicií. Ten své počínání v závodě okomentoval následovně: „Na závody jsme auto nachystali a připravili co nejlépe. Bohužel jsem měl problémy se starty. Vzhledem k tomu, že jsme měli pouze jeden měřený trénink, který byl nakropený, nebylo tolika prostoru k zajetí vhodného času, a tudíž na mě zbylo čtvrté místo do první rozjížďky. První rozjížďka se nevyvedla dle představ a zbylo na mě 5. místo. V druhé jízdě se nám podařilo dostat na třetí místo, a tudíž do první řady na třetí rozjížďku, kde na nás opět zbylo třetí místo. Finále z první řady, nevydařený start a opět třetí místo celkově. Já bych tímto chtěl poděkovat všem, co se mnou odjeli tento závod a stáli při mně.“

Na pátem místě závod dokončil Jakub Jánoš, rovněž se Škodou Felicia. 

V silnější třídě Touring Autocross se čtyřlitrovými motory prapor týmu GT2 Motorsport drželi František Kostroun (Škoda Fabia) a Pavel Svoboda (Mitsubishi Colt). Ten se na závodní dráhu vrátil po dvou letech, jak ale předváděl v průběhu celého víkendu, nic ze svého umění nezapomněl. Bohužel v průběhu finálové jízdy Pavlu Svobodovi praskl kardan a musel odstoupit. František Kostroun bral v celkovém hodnocení 7. místo.