Libor Milota ovládl úvod sezóny na Grobniku

Libor Milota dokázal v úvodním závodu letošní sezóny ESET V4 Cupu potvrdit svou skvělou formu z úvodního testování. Díky zkušenostem, které získal v loňském roce, kdy se svým Mercedesem AMG GT3 se Liborovi daří neustále zrychlovat. 

To potvrdil v úvodním závodě letošní sezóny, narušené pandemií nemoci COVID-19. Na Grobniku získal suverénním způsobem pole position pro sprint i pro vytrvalostní závod. Ve sprintu Libor předvedl bezchybný výkon a jinak tomu nebylo ani v hodinovém vytrvalostním závodě, ve kterém se v Mercedesu AMG GT střídal se Sergejem Pavlovcem.

„Dnes to bylo poměrně snadné vítězství. Mechanici v GT Sports Technology odvedli výbornou práci a připravili nám skvělé auto. Ve vytrvalosti jsem startoval se Sergejem, který se ukázal jako správný parťák. Zkušený, rychlý, zkrátka profesionál. V porovnání s loňským rokem se nám podařilo zrychlit o celou sekundu, což jasně ukazuje, jak velký kus cesty jsme ušli,“ uvedl po konci prvního dne Libor Milota pro server ceskeokruhy.cz.

Na konci sobotního dne tak náš tým zaznamenal už dvě první místa!

V nedělním sprintu tedy nikoho moc nepřekvapilo, když Libor opět zcela dominoval a suverénním způsobem si dojel i pro třetí vítězství na chorvatském okruhu nedalo Rijeky.