MČR superbike Rijeka / Chorvatsko 28.-29.7. 2018

Poprvé v historii se náš republikový šampionát silničních motocyklů představil v Chorvatsku.

Superbiky nenabídly tak dramatické souboje o vítězství, jako jejich „sériovější“ přítelkyně, kategorie Superstock 1000. V sobotu i v neděli se z jednoznačného vítězství mezi superbikery radoval Rakušan Julian Mayer. V sobotu ho na pódium doprovodili krajané Steinmayer a Fichtenbauer, v neděli pak opět druhý Steinmayer a třetí Ville Valtonen z Finska.
Na startu se sešla také pětice českých jezdců. Bylo paradoxem, že například na tradiční Pannoniaring potřebných pět jezdců nepřijede a na „dovolenou“ k moři se pět borců vypraví. Nejvíce bodů, a to plných 50, si do Prahy odvezl liberecký rodák Miloš Čihák, který svedl dva skvělé souboje ve skupině o pozice těsně za pódiem. Nakonec z toho byla dvě celková desátá místa. 40 bodů si připsal Vašek Rumlena, který v sobotu dojel na 14. místě, v neděli pak na jedenáctém. Letos poprvé k závodům vyrazil východočeský závodník Jirka Brož. Ten v trénincích a kvalifikaci připravoval svou Yamahu, aby si v závodech zajistil dvě třetí místa v MČR. Dvakrát bodoval i Standa Polák z týmu GT2 MOTORSPORT, který však bral body jen za 5. místo v sobotu a čtvrté v neděli, což znamenalo, že musel opustit vedoucí pozici v celkové klasifikaci, kam se nyní posunul Milda Čihák. Ovšem do konce sezony se ještě rozděluje 150 bodů, a tak není nic  rozhodnuto, obzvlášť, když se očekává návrat jezdců Merkury Racing Teamu, jež místo v Rijece pochopitelně hájil své zájmy v japonské Suzuce. Dodejme ještě, že David Ouředníček v sobotu dojel čtvrtý z českých jezdců, ale zklamáním je pro něj elektronika jeho Yamahy, která mu vystavila v neděli předčasný stop.
 
V kategorii STK 600 ccm Peter Kačaba (GT2 MOTORSPORT) závod nedokončil.
 
Další závod Alpe Adrie a MČR se jede první zářijový víkend na rakouském okruhu Red Bull Ring, kde se očekává opravdu velmi početné startovní pole a doufejme tedy, že okruh z kalendáře Grand Prix nezůstane bez pozornosti ani českých závodníků.