Na Slovakia Ringu nás provázela smůla

 

Jak řekl Niki Lauda, „Sometimes you win, sometimes you learn.“ Proto odjíždíme ze Slovakia Ringu s hlavou nahoře, i přes nepřízeň osudu.

V kvalifikaci pro první sprint TCR Eastern Europe na Slovakia Ringu se Jáchym Galáš umístil se svým Golfem GTI TCR na skvělém 3. místě. Jeho týmový kolega Szymon Ładniak s totožným vozem zaujal 11. místo.

Jáchym do prvního závodu výborně odstartoval. a dařilo se mu držet se na 2. místě. Dokonce pomýšlel na útok na první pozici. Bohužel přišlo lehké zaváhání, kvůli kterému se propadl na 5. místo, na kterém závod dokončil. I Szymon Ładniak si užil svou porci smůly, když ho v závěrečných kolech závodu potkal defekt pneumatiky. Vinou této smolné události se Szymon Ładniak propadl na poslední 15. místo.

Druhý závod seriálu TCR Eastern Europe na Slovakia Ringu pro závodní tým GT2 Motorsport začal skvěle. Jáchym Galáš opět skvěle odstartoval a dokázal se posunout na druhou pozici. Po tvrdých soubojích dokázal odolávat svým soupeřům a druhé místo uhájil až do cíle závodu. Bohužel po projetí finišem se ukázalo, že při jednom ze soubojů, kdy se Jáchymův Golf GTI TCR ocitl mimo trať došlo k poškození podvozku, vinou kterého se celková světlá výška vozu snížila pod povolenou úroveň. Kvůli tomu byl Jáchym Galáš ze závodu diskvalifikován. Szymon Ładniak druhý závod seriálu TCR Eastern Europe na Slovakia Ringu dokončil po skvělém výkonu v závodě na 7. místě.