Szymon Ladniak letos absolvuje kompletní sezónu ADAC TCR Germany v barvách GT2 Motorsport

Polský jezdec Szymon Ladniak

Szymon Ladniak bude i v sezóně 2021 hájit barvy týmu GT2 Motorsport

Spojení českého závodního týmu GT2 Motorsport a polského pilota Szymona Ladniak bude pokračovat i v sezóně 2021. Szymon absolvuje společně s naším týmem kompletní sezónu německého šampionátu ADAC TCR Germany

V hektické sezóně 2020 absolvoval Szymon Ladniak s vozem Volkswagen Golf GTI TCR českého týmu GT2 Motorsport kompletní sezonu TCR Eastern Europe. Kromě toho jsme mohli tohoto polského pilota v barvách GT2 Motorsport sledovat i v podnicích ADAC TCR Germany a ESET Cup.

V celkovém pořadí šampionátu TCR Eastern Europe 2020 Ladniak obsadil celkové 11. místo. Svého nejlepšího výsledku dosáhl při posledním závodě sezony na Hungaroringu, který dokončil jako pátý. Pátá pozice byla Ladniakovým nejlepším výsledkem také v ADAC TCR Germany, kde však startoval bez nároku na zisk bodů. Ve vytrvalostním závodě ESET Cupu v chorvatském Grobniku skončil celkově jedenáctý a pátý v rámci kategorie TC-3500. Celkově obsadil ve vytrvalostním hodnocení TC-3500 devátou příčku.

Szymon Landiak za volantem Golfu GTI TCR na maďarském Hungaroringu

V sezón 2021 se Stzymon společně s týmem GT2 Motorsport rozhodl pro účast v německém šampionátu ADAC TCR Germany. „Je to pro mě logický krok. Chci se co nejrychleji rozvíjet a odjet více závodů. V německém šampionátu je konkurence větší než v TCR Eastern Europe. Proto jsem se rozhodl, že v TCR Germany odjedu celou sezonu. I letos vsadím na Golf GTI. Momentálně se soustředím na fyzickou přípravu. Vzhledem k ročnímu období zatím není testování na trati možné. Hodně ale jezdím na svém simulátoru. Čtyři z celkových šesti okruhů v kalendáři už znám. Musím se proto soustředit spíše na ty, které neznám, což jsou Lausitzring a Sachsenring,“ říká Ladniak.

Nová sezona německého šampionátu TCR odstartuje o víkendu 14.-16. května na Oscherslebenu.