Závěrečný Hungaroring vynesl Jáchymu Galášovi vítězství mezi juniory !

Zkrácená sezóna TCR Eastern Europe vyvrcholila posledním podnikem na maďarském Hungaroringu. Jáchym Galáš si na své konto připsal dvě druhá místa a v celkovém pořadí vybojoval třetí pozici, když byl mezi juniory nejlepší a obhájil tak loňské prvenství.

Jáchym Galáš vybojoval v páteční kvalifikaci třetí příčku, na které sobotní závod se svým Volkswagenem Golf GTi TCR také dokončil. Pak ale následovala smršť penalizací, které ve velkém rozdávali sportovní komisaři za nedodržování traťových limitů a výsledky se během večera několikrát měnily. Jáchym Galáš si v závodě dával pozor, a nakonec z toho byl posun na druhé místo. „Všichni jsme odvedli skvělou práci. Na Borkoviče tady nemáme rychlost, ale já se soustředím především na zisk titulu mezi juniory, a to se teď povedlo. Poprvé v sezóně jsem asi s výsledkem spokojený,“ usmíval se v cíli Jáchym Galáš.

Nedělní závod se jel na mokru. Borkovič opět uháněl vpředu, ale druhý Vesnič měl plné ruce práce s tím, aby za svými zády udržel Jáchyma Galáše. To ale netrvalo dlouho a jezdec týmu GT2 Motorsport se dostal na druhé místo, které si s přehledem udržel až do cíle. „Dnes jsem si to opravdu vybojoval a jsem z toho nadšený. Je to přeci mé teprve druhé podium v letošní sezóně. Kdyby mi to někdo řekl na začátku roku, asi bych nebyl spokojený. Ale vezmu-li v potaz fakt, jak letošní sezóna probíhala, tak jsem se závěrem sezóny spokojený, a nakonec i s celkovým umístěním v šampionátu,“ hodnotil letošní rok Jáchym Galáš, který skončil celkově třetí, první mezi juniory.