AFR – REMUS FORMEL POKAL 23.-24.6. 2018

V rámci Historic GP 2018 na okruhu v Mostě

se zúčastnil Václav Šafář závodu „AFR – REMUS FORMEL POKAL “ .
Vašek v Mostě zářil v sobotu, kdy vyhrál ve formulích Renault s 2 litrovými motory. Celkově se také neztratil, když v boji proti o mnoho výkonnějším formulím 3 skončil v TOP TEN na 10. místě!
V neděli, kdy se Vaškovi podařil raketový start a dostal se ze 13. místa až na 8. místo, si v klinči mezi dvěmi formulemi 3 urazil přední křídlo. Vašek jel opravovat do boxu, ale ztráta byla obrovská. Po zastávce v boxech Vašek vyrazil a před diváky v Mostě jel na limitu až do konce a mezi Renaulty zajel alespoň nejrychlejší kolo závodu 1:35,173 min.!

Vašek po závodech v Mostě sdělil:
V sobotu jsme získali 1. místo v Renaultech a 10. místo v absolutním pořadí z 21 závodníků. V neděli jsem měl skvělý start ze 13. až na 8. místo, ale v šikaně byl jezdec v F3 vpravo ode mne moc optimistický, šel pozdě na brzdy a narazil oběma koly do mých kol.
To mne vyneslo na další F3 vlevo, která už zatáčela do šikany a urazil jsem si o ní přední křídlo a byl konec všem nadějím na vylepšení sobotního výsledku v absolutním pořadí.
Přesto debut s formulí Renault byl velmi vydařený, byli jsme nejrychlejší z Renaultů a v sobotním závodě jsme porazili 6 formulí 3!