Jáchym Galáš zvládl úvod sezóny a kraluje hodnocení juniorů TCR Eastern Europe

Poslední červencový víkend se nesl ve znamení začátku nové sezóny mezinárodních okruhových závodů ESET V4 Cup a TCR Eastern Europe. Do letošního ročníku obou těchto šampionátů nasazuje náš tým hned 2 vozy Volkswagen Golf GTI TCR. Které pilotuje dvojice jezdců ve složení Jáchym Galáš (Česká republika) a  Szymon Ładniak (Polsko).

První závod letošní sezóny obou zmíněných šampionátů startoval na chorvatském okruhu Grobnik, nedaleko známého města Rijeka.

V sobotu oba naši piloti nastoupili do hodinového vytrvalostního závodu. V této kategorii obhajuje Jáchym druhé místo, které získal v konečném hodnocení loňského ročníku. V rámci třídy TCR se v tomto závodě umístil Jáchym Galáš na 2. místě a Szymon Ładniak na místě. 5.

Neděle již byla zasvěcena dvěma sprintovým závodů šampionátu TCR Eastern Europe, jehož startovní pole v letošní sezóně opravdu překypuje kvalitní konkurencí. I přesto si oba naši piloti po zdařilých trénincích věřili. Že nešlo o plané řeči potvrdil Jáchym Galáš hned v prvním závodě, kdy získal 5. příčku. Ve druhém závodě se dokázal ještě zlepšit a skončil na 4. místě.

Díky těmto výsledků Jáchym z Grobniku odjížděl s 22 body jako nejlepší junior závodního víkendu třídy TCR Eastern Europe a logicky tak aktuálně opanuje první příčku v tabulce juniorů letošní sezóny TCR Eatern Europe.

Szymon Ładniak v neděli za volantem svého Golfu GTI TCR předváděl skvělý výkon, doplatil ale na následky nedávné nehody z předsezónních testů. Potýkal se s technickými problémy spojenými s převodovkou. První závod TCR Eastern Europe dokončil na 12. místě. Z druhého závodu byl, kvůli zmíněnému problému na převodovce, nucen odstoupit.