2. podnik FIA-CEZ a ESET V4 Cup / RED BULL RING – 18.–19.5. 2019

Druhým podnikem pokračoval v Rakousku ESET V4 Cup Series. Za tým GT2 Motorsport nastoupil ke druhému klání Libor Milota a Jáchym Galáš. Oba jezdci si z Red Bull Ringu vezou nejen další zkušenosti, ale také cenné poháry.

Zcela odlišný víkend prožil oproti úvodnímu podniku na Hungaroringu Libor Milota startující v nejsilnější třídě GT3 s vozem Mercedes AMG GT3. V sobotním sprintu si dojel pro premiérové stupně vítězů, když skončil třetí a v neděli si ještě o jednu pozici polepšil. Bez medailového postu nezůstal ani ve vytrvalostním závodě, ve kterém skončil ve své kategorii na třetím místě.

„Byl to určitě podařený víkend. Velký dík patří klukům z GT Sports Technology, když jsme náš Mercedes AMG GT3 posunuli o hodně dopředu. Hodně jsme i testovali před tímto víkendem, nechci se spokojit pouze s dojížděním. Výsledky nám tady ukázaly, že jdeme správnou cestou. V nedělním sprintu to mohlo být asi ještě lepší, protože nám cestu zkomplikoval safety car. Snažil jsem se udržet pneumatiky ve správné kondici, ale při tom jsem spálil brzdy, takže chvíli trvalo, než se vše srovnalo. S víkendem jsem ale určitě spokojený,“ uvedl v neděli Libor Milota.

Jáchym Galáš měl před Red Bull Ringem na svém kontě body za třetí místo v Maďarsku. Ovšem ani v Rakousku nevyšel bodově ani pódiově naprázdno. Kvalifikace dopadla výborně, když si jezdec týmu GT2 Motorsport vyjel první řadu a skončil druhý za Milovanem Vesničem. Už při startu do první jízdy se projevily problémy s lunch control a Jáchym musel stahovat ztrátu. Podařilo se mu předjet všechny soupeře až na jednoho. Vítězství bral Milovan Vesnič, Jáchym Galáš skončil na skvělém druhém místě. „Věděl jsem, že budu muset do druhé jízdy startovat bez lunch control, ale už jsem tolik neztratil, byl jsem na to připravený. Mokrý povrch začal pomalu usychat, ale dařilo se mi a dostal jsem se až na první místo. Jenže pak přišla na cílové rovince rána, když se mi rozletěla pravá přední pneumatika. Bylo to obrovské zklamání,“ popsal situaci Jáchym Galáš, který v neděli mířil za premiérovým vítězstvím. Jáchym Galáš si jedno prvenství na své konto přeci jen připsal, a to když v rámci vytrvalostního závodu vyhrál svojí třídu TCR.