2.závod FIA-CEZ Red Bull Ring Rakousko

Jezdci týmu GT2 Motorsport bojovali jako býci

Čtyři závodní jízdy a čtyři pódiová umístění, taková je bilance týmu GT2 Motorsport z rakouského Red Bull Ringu, kde pokračovaly ESET V4 Cup a FIA Zóna střední Evropy v závodech automobilů na okruzích.

Meteorologové hrozili deštivým závodním víkendem, ale ani na jeden závod velkého a malého sprintu nesprchlo. Milan Galáš nastoupil v rámci kategorie GTC do víkendových závodů s osvědčeným Porsche 911 GT3 Cup a po oba dva dny byl na stupních vítězů, když dojel třetí a druhý.

„Za sebe jsem tento víkend určitě spokojený. Když se porovnám s loňským rokem tak ty časy jsou podobné, ale především jsou vyrovnané. Druhé místo je určitě pěkné, ale tady pomohlo že jsem využil zaváhání Pepy Záruby, protože jinak na ty Huracany stačit prostě nemohu. Kdybych měl hodnotit výkon syna Jáchyma, tak určitě také jenom kladně. Sešla se tu velká konkurence a říkal jsem si, že budeme rádi za první desítku a on v obou závodech bojoval o vítězství,“ hodnotil víkendové působení týmu GT2 Motorsport Milan Galáš.

Jáchym Galáš debutoval v Clio Cupu na Hungaroringu, kde obsadil dvě třetí místa. Na Red Bull Ringu ale již bojoval na absolutní špici startovního pole, které doplnili jezdci švýcarského šampionátu. I přes tento fakt držel mladý pilot v úvodním víkendovém závodě první pozici. Cílem však projel jako druhý. „Bojovali jsme hned po startu, ale pak už to bylo dobré. Bohužel mi auto v posledním kole začalo cukat a já zjistil, že nemám dostatek benzínu,“ řekl po závodě naštvaný Jáchym, který projel pod šachovnicovou vlajkou takzvaně na výpary.

Divoký závod si Jáchym Galáš prožil i v sobotní druhé jízdě. „Start se mi úplně nepovedl, ale brzy jsem se dostal do vedení. Pak jsem ale vylétl mimo trať a byl jsem rád, že jsem ztrátu dohnal a dostal se znovu až na druhé místo. S víkendem mohu být určitě spokojený,“ uvedl po druhé jízdě Jáchym Galáš.

ESET V4 Cup nyní čeká desetitýdenní přestávka, po které se týmy přesunou na chorvatský okruh do Grobniku. Na počátku srpna se letošní sezóna přehoupne do své druhé poloviny a následně skončí po Slovenském podniku na domácí půdě týmu GT2 Motorsport v Brně.