4. podnik FIA -CEZ /Eset Cup/TCR Eastern Europe / VCSR 2019 -Slovakiaring

Čtvrtým podnikem pokračovalo na Slovakia Ringu středoevropské mistrovství v závodech automobilů na okruzích a ESET V4 Cup. Do bojů o cenné body opět zasáhli jezdci týmu GT2 Motorsport Jáchym Galáš a Libor Milota.

V rámci třídy TCR, ve které startuje Jáchym Galáš s Volkswagenem Golf, si vedl mladý jezdec týmu GT2 Motorsport skvěle. Po vydařené kvalifikaci, ve které zajel třetí nejrychlejší čas, přišel na řadu první závod. I přes drobné zaváhání v úvodu se Jáchym dokázal opět propracovat dopředu a jediný muž, na kterého nestačil, byl vítěz Milovan Vesnič. Pódiové umístění bral Jáchym Galáš také v neděli, když se v úvodu pral se svými soupeři o vítězství. Nakonec z toho bylo třetí místo. „S výsledky jsem spokojený. Kluci tady předvedli skvělou práci, za což jim děkuji. Pro mě je Slovakia Ring nejhezčí okruh z celého kalendáře, protože tu jsou rychlé ale i technické pasáže. Určitě ještě nic nevzdáváme a v Brně budeme bojovat,“ řekl Jáchym Galáš.

V průběžném pořadí v rámci třídy TCR patří nadále Jáchymu Galášovi druhá pozice. O celkovém pořadí se rozhodne již první zářijový víkend v Brně. Galáš startoval také v hodinové vytrvalosti, kterou s přehledem vyhrál a v jejím hodnocení se posunul do čela průběžného pořadí.

Za volantem Mercedesu AMG GT3 můžeme pravidelně vídat Libora Milotu. Ten měl v rámci závodů vozů GT velkou konkurenci, když se na start postavilo mnoho domácích jezdců. Ovšem to Liborovi nezabránilo ani na Slovensku stanout na stupně vítězů. V sobotním sprintu byl v rámci své kategorie třetí, v neděli pak svojí pozici zopakoval. Ve vytrvalostním závodě se mu dokonce podařilo dojet na skvělém druhém místě, když nestačil pouze na Marcina Jedlinského. „Veliká spokojenost, protože je vidět, že naše práce nese výsledky a ztráta na absolutní špičku se zkracuje. Dnes na tu nejvyšší příčku chyběl trénink a zkušenosti, ale věřím, že se to již brzy dostaví,“ uvedl po vytrvalosti Libor Milota.