Jezdec týmu GT2 Motorsport míří do TCR Europe s vozem Hyundai i30 N TCR

V sezóně 2020 Jáchym Galáš vybojoval v barvách týmu GT2 Motorsport svůj druhý titul pro nejlepšího juniora série TCR Eastern Europe a v celkovém hodnocení se umístil na celkovém třetím místě.

V sezóně 2021 bude Jáchym Galáš nastupovat v závodní sérii TCR Europe za volantem vozu Hyundai i30 N TCR stáje ACCR Czech Talent Team jako reprezentant Autoklubu České republiky.

Jáchym Galáš v barvách reprezentačního týmu ACCR a vozem Hyunida i30 N TCR

Jáchym Galáš v barvách reprezentačního týmu ACCR a vozem Hyunida i30 N TCR

„Vůz Hyundai I30N TCR jsem s týmem Janík Motorsport již testoval na Slovakiaringu a mé první dojmy byly pozitivní. Byl jsem nadmíru spokojený jak s autem, tak s prací týmu. Už během prvních testů jsem zajel rychlejší časy než v kvalifikacích na Slovakiaringu a to nebyly zcela ideální podmínky. Na sezónu a spolupráci s týmem Janík Motorsport se již těším“. Uvedl Jáchym Galáš

Jáchym v uplynulých sezónách sbíral v barvách týmu GT2 Motorsport významné úspěchy. Má již za sebou několik sezón v motokárách i automobilových závodech. Již od roku 2009 sbíral zkušenosti v motokárách a zlomový pro něj byl rok 2018, kdy poprvé usedl do závodního Renault Clio. Své kvality potvrdil hned vítězstvím v Hankook Clio Cupu a přesedlal do šampionátu TCR. Závodní kilometry sbíral i ve vytrvalostních závodech, kde je titulován Mistrem ČR v kategorii D4 do 3500 ccm. Letošní druhou sezónu za volantem TCR tak zakončil již zmíněným 3. místem v TCR Eastern Europe a především titulem Best Junior TCR Eastern Europe 2020.