Rallye Králíky 2023

Triumfální začátek s Mitsubishi. Odehnal ovládl při Rallye Králíky svou třídu

První soutěž s novým autem a hned první úspěch. Vladimír Odehnal zvítězil při svém premiérovém startu s Mitsubishi Lancer EVO IX ve třídě A4 Českomoravského poháru v rallye. Kromě triumfu ve třídě si při Rallye Králíky připsal i celkové třetí místo.

„Jsme moc spokojení,“ neskrýval po dojezdu do cíle nadšení Odehnal, který v celkovém pořadí nestačil pouze na Karla Kupce (Ford Fiesta Rally3) s Petrem Zedníkem (Ford Fiesta Rally2).

Do vozu Mitsubishi Lancer EVO IX Odehnal letos přesedl po několika letech strávených za volantem Subaru Impreza. A změnu pocítil okamžitě.

„Auto fungovalo pěkně. Určitě o mnoho lépe zatáčí, což bylo znát zejména na výjezdech ze zatáček. Se Subaru jsme často měli smůlu a když se nám dařilo, tak jsme nedojeli. Mitsubishi jelo, jak má,“ byl Odehnal spokojen se svou novou technikou.

To ale neznamená, že by zde pro další soutěže nebyl prostor pro zlepšování. Zejména jedna oblast představuje momentálně pro Odehnala a jeho tým velkou výzvu.

„Máme slabý výkon. Z turba nám nějakým způsobem utíká půl baru. Na brzdě nám naměřili 300 koní. Před Rallye Králíky jsme sice tento problém nevyřešili, i tak jsme to ale zvládli. Soupeři přitom mají okolo 320 nebo 340 koní. To v součtu nějaké vteřiny samozřejmě udělá,“ uvědomuje si jezdec GT2 Motorsportu.

Výsledek Rallye Králíky, která se zčásti jela na mokru, sice Odehnala potěšil, nechce ale usínat na vavřínech. Do dalších soutěží proto půjde s opatrností.

„Jsem pověrčivý a často říkám, že první vyhrání s kapsy vyhání. Vždy se držím raději stranou a dokud to nemám jisté, tak tomu nevěřím. Vůbec jsem nevěděl, že jedeme tak rychle a že nám to tak sedlo. Vůbec nedokážu říct, co bude dál. Když bylo sucho, tak jsme tak rychlé časy nezajížděli. Asi nám to ale jde dobře na mokru. Tak to bylo vždy,“ zůstává nohama na zemi.

Kromě Odehnala reprezentovali v Králíkách GT2 Motorsport i Jan Sedlák s Tomášem Havlíkem s vozy Subaru Impreza. Zatímco Sedlák po havárii nedojel, Havlík skončil na celkové 12. pozici. V klasifikaci A4 se umístil jako sedmý.