Slovakiaring FIA-CEZ 2018 17.-19.8. 2018

Jáchym Galáš si ze Slovenska odvezl vítězný double!

Tropické počasí provázelo čtvrtý podnik ESET MMSR a FIA zóny střední Evropy v závodech automobilů na okruzích na okruhu Slovakia Ring nedaleko Bratislavy. Teploty dosahovaly 35 stupňů Celsia a závodníci se doslova ve svých speciálech pekly, tak jako pneumatiky na rozpáleném asfaltu, který měl až šedesát stupňů! Tyto podmínky však seděly Jáchymu Galášovi, který v Clio Cupu vybojoval v sobotní jízdě premiérové vítězství a v neděli jej dokázal obhájit.

Do závodů velkého sprintu nastoupil tradičně Milan Galáš s vozem Porsche GT3 Cup v kategorii GTC, kde jako jediný hájil barvy stuttgartské automobilky proti převaze italských speciálů Lamborghini Huracán. I přes fakt, že si dojel pro body za dvě pátá místa se v celkovém hodnocená ESET MMSR GTC dostal už na průběžnou třetí pozici. „Říkám to každý víkend, tak se nebudu opakovat, ale s těmi vozy prostě bojovat nejde,“ usmívá se Galáš a pokračuje: „je tu obrovské vedro a všichni máme co dělat, abychom vychytali nastavení. Těším se na večerní vytrvalost, která bude probíhat pod zapadajícím  sluncem.“

Do vytrvalostního závodu nastoupil Milan Galáš jako na Grobniku s Liborem Milotou. Oba dva se zúčastnili dvouhodinového závodu na jehož konci byli klasifikováni v kategorii GTC na druhém místě a pátí absolutně. „Závod na Slovensku měl krásnou atmosféru a po vítězství mého týmového kolegy ve sprintu, vítězství Jáchyma Galáše, to všechno bylo ještě znásobené. Já měl tentokrát jasný úkol, vydržet minimálně hodinu na trati a zajíždět stabilní časy s co nejmenším rizikem. Milan závod výborně zahájil a bezchybně dokončil, kdy krásný pohár za druhé místo byl odměnou nejenom pro nás, ale také pro bezchybné mechaniky a mnoho dalších lidí, kteří se celého dění účastní. Krásný závod a super atmosféra, budu věřit, že se brzy zase postavíme na startovní rošt před takové množství diváků, jako bylo na Velké ceně Slovenska,“ pochvaloval si atmosféru Libor Milota.

Povedený víkend si na své konto připsal Jáchym Galáš, který na Slovensku vyhrál obě jízdy a sesadil z trůnu dosud nepřekonaného Michala Makeše. „Jsem hodně spokojený, je to moje první vítězství. Ve druhém závodě jsem úplně dobře neodstartoval ale pozici jsem vybojoval zpět a následná čtyři kola zatáčku co zatáčku bojoval s Petrem Mayerem. Byl to neskutečný souboj. Myslím, že ani jeden z nás nevěděl kdo pod cílovou vlajkou dojede jako první. Víkend hodnotím jen kladně,“ usmíval se v neděli Jáchym Galáš.

Jáchym Galáš si v celkovém pořadí Clio Cupu upevnil druhou pozici a před posledním víkendem Masaryk Racing Days v Brně vyvinul menší tlak na vedoucího Michala Makeše. Druhý zářijový víkend se tak rozhodne o letošních vítězích ESET V4 Cupu a FIA zóny střední Evropy v závodech automobilů na okruzích.